| Diameter |
SL-03520B SL-03540B SL-03560B |
| Beam Angle? | 20°/40°/60° |
| Diameter? | 35.0mm |
| Height | 17.6mm |
| Bottom Diameter | 11.4mm |
| Efficiency | 91% |
| Use Temperature | ≤120°C |
| LED |
CLU028
CXM-9 CHM-9 CXA15 V10 Gen6 V10 Gen7 blx C8 E8 105 1202/1203 G4-10 LC020C LC006B EDC-38C NFCxL036B |
| Material | PC |
| ROHS | Yes |
| Color | Chrome? |
| Package |
With PC Cover:936pcs/ctn ?Without PC Cover: 1008pcs/ctn ? |
| Origin | Guangdong China |